ÇAKICI ’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR !

ÇAKICI ’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR ! 1

Alattin Çakıcı: “Katilim kim olursa olsun, ben her gün sokaktayım !”

Cezaevinden tahliye olduktan sonra gündemden hiç düşmeyen Alaattin Çakıcı, Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile kamuoyuna çok önemli açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada dikkat çeken sözler ” Sayın Devlet Başkanım Cumhur ittifakından birlikteliğinizi sakın bozmayınız, Katilim kim olursa olsun, ben her gün sokaktayım’’

Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabı Twetter’dan yaptığı açıklama şöyle ;

Bir evvelki yazımda bahsettiğim gibi Cumhuriyet tarihimizin yurtiçi ve yurtdışı üst aklın ülkemiz ile ilgili Dünya hep bir ağızdan devletimizi kuşatmak istemektedir, ne yazık ki kapalı kapılar ardından Cumhur ittifakına zarar vermek için bazı kurumlarda hala Fetö ’ye hizmet edenler boş durmuyor mu. ? Amaçları Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve Cumhur İttifakı’nın bozulması. Bu zorlu süreçte Türkiye’yi kuşatmak isteyen küresel güçlere hizmet edenleri tarih affetmeyecek.

2023’ten evvel yeni bir oyun kurmak istediklerini biliyor musunuz ?

2023’ten evvel yeni bir oyun içerisinde olan muhalefet AK parti döneminde Fetö bağlantılı bazı çevreleri korumaktadır. AkParti’li gibi görünüp Devlete zarar verenleri oto kontrol sistemi ile gelişen teknolojide her şey kayıt altına alınmıştır. Eğer size doğru bilgi veriyorlarsa Sayın Devlet başkanımız ya bunları bilip zamanını bekliyor, ya da yanlış bilgilendiriliyor.

ÇAKICI ’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR ! 2
Alattin Çakıcı Açıklamaları

Bu yazımdan rahatsız olup bana zarar vermek isteyenlere buradan sesleniyorum…

Kurduğunuz oyuna çomak soktuysam, yaşadığım yeri de biliyorsunuz ve her gün sokaktayım. Kullanacağınız kişiler ister PKK’lı olsun ister DHKP-C’li olsun, ister dinci militanlar, ister deşifre olmamış kurumlarda Fetö’cüler. Ne siz ne kullanacağınız kiralık katiller benim için hiç önemli değil.

ÇAKICI ’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR ! 3
Alattin Çakıcı Açıklamalarda bulunudu.

Bu dünyaya adam gibi geldim, adam gibi ölmekte şerefimdir.

Batı ve onlara köpeklik yapanların tek isteği bu. 15 Temmuz’u unutmayınız, katiliniz arkanızda duruyordu. Toplumda Cumhurbaşkanı’nın danışmanıyım diyen bazı kişilerin, size zarar verdiğini biliyor musunuz?
Bu dünyaya adam gibi geldim, adam gibi ölmekte şerefimdir.

Katilim kim olursa olsun, şahsınıza Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı olan, Dünya Türklerinin Efsanevi Lideri Sayın Bahçeli ‘ye ve aziz Türk milletine saygılarımla arz ederim.

Alaattin Çakıcı

Kaynak: Gazeteci Ferhat Aydoğan

SteelSeries’ten uzun pil ömrüne sahip Dual Wireless Rival 3

Oyun dünyasının teknoloji devi SteelSeries, 2020 yılında oyuncular tarafından büyük ilgi gören Rival 3 oyuncu mouse’unun kablosuzunu piyasaya sürüyor. Rival 3 Wireless, çok yönlü kablosuz bağlantı özelliği için hem 2.4GHz kablosuz hem de Bluetooth 5.0 bağlantısını kullanacak. 400+ saat pil ömrü özelliği ile ön plana çıkan mouse, oyunculara farklı bir deneyim sunacak.

Oyun ve espor çevre birimlerinde lider SteelSeries, bugün Dual Wireless özelliği ve 400+ saat pil ömrü ile öne çıkan Rival 3 kablosuz oyun mouse’unu tanıttı. Bu yeni ekipman ile oyuncular, güç tasarufu sağlayan oyun sensörü özelliğine uygun bir fiyatla sahip olabilecek.

Rival 3 Wireless, SteelSeries’in yeni TrueMove Air optik oyun sensörüne sahip ilk oyuncu mouse’u olacak. Bu sensör, SteelSeries’in şimdiye kadar ürettiği enerji verimliliği en yüksek sensördür. Sektör lideri tarafından oyunculara sunulan bu devrim niteliğindeki teknoloji, kesintisiz kullanım için bir yıl veya daha uzun bir süreyle 400 saatin üzerinde pil ömrü sağlayacak. Oyuncular artık oyun içindeki her önemli anda, pillerini şarj etme veya değiştirme endişesi olmadan oyunlarının keyfini çıkarmaya devam edebilecek.

Rival 3 Wireless’ın inanılmaz güç verimliliği, SteelSeries’in yeni Quantum 2.0 kablosuz teknolojisi sayesinde ön plana çıkıyor. 2.4GHz kablosuz USB bağlantısı, oyuncuların oyun sırasında 1000Hz yoklama oranından tam olarak yararlanmasına olanak tanıyor ve ultra düşük gecikmeli 1 ms yanıt süresi sağlayarak onlara kablosuz performans rahatlığı ile kablolu bir mouse’un yanıt verme hızını sağlıyor. Aynı zamanda eklenen Bluetooth 5.0 bağlantısıyla, hareket halindeyken de iyi bir performansla çalışıyor.

Excalibur Arena PUBG Lite Turnuvası başlıyor!

Global arenanın en popüler oyunlarını oynayan amatör ve profesyonel oyun severleri bir araya getirmek amacıyla oluşturulan “Excalibur Arena” ilk turnuvasını PUBG ile birlikte DLive platformunda gerçekleştiriyor!

Oyun dünyasının öncü markalarından Excalibur ile yeni nesil canlı yayın video platformu DLive’ın ortaklaşa düzenlediği “Exalibur Arena PUBG Lite Solo Turnuvası” 19 Eylül’de tüm oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu arenada yarışacak oyuncuları birbirinden değerli ödüller bekliyor!

Mücadeleye katıl, kazanmaya başla!

Türkiye’den 18 yaşın üzerinden tüm oyuncuların katılabileceği turnuva 19 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olup, 2400 oyuncu 4 hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri 100’er kişilik gruplarda rekabet edecektir. Her hafta, haftanın en iyi 25 oyuncusu final haftasına kalacak ve son hafta en iyi 100 oyuncu arasında da final gerçekleşecektir.

Kıyasıya rekabetin yaşanacağı Excalibur Arena’da hem kazananlara, hem katılımcılara hem de canlı yayın izleyicilerine birbirinden sürpriz hediye ve ödüller verilecek. Toplamda 30.000 TL değerindeki ödül havuzlu PUBG Lite Turnuvası’nda kıyasıya bir rekabet yaşanacak. PUBG dünyasının nabzının atacağı turnuvada nakit ödüllerin yanı sıra oyun içi ödüller ve oyun ekipmanları oyun severlerin olacak.

Excalibur Oyunda güç budur!

Yarışmanın birincisine ise oyun dünyasının güçlü markası Excalibur’un G770 modeli hediye ediliyor. Intel 10. Nesil işlemcisi, 5mm’lik çerçevesi, yeni ekran kartları ve RAM seçenekleri ile yüksek oyun performansı sunan Excalibur G770 ile rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

Yarışmanın birincisi Excalibur G770’e sahip olurken, ilk 10’a giren kişiler de toplamda 10.000 TL’lik nakit ödül kazanacak. Ayrıca katılan ilk 1500 kişiye, üst tura çıkanlara, elenenlere çeşitli oyun içi eşya ödülleri dağıtılacak.

Canlı yayın DLive’da:

19 Eylül Cumartesi günü başlayacak turnuva DLive platformundan canlı olarak yayınlanacak. İzleyicilerin de hediyeler kazanacağı Excalibur Arena’da, bir kişiye Casper VIA G4 cep telefonu ve tüm izleyicilere 50 PUBG Lite oyun içi kozmetik kodu hediye edilecektir. 

PUBG MOBILE’da beklenen 1.0 güncellemesi geldi! İşte gelen yenilikler…

PUBG MOBILE’da yeni bir dönem başlıyor ve dünyanın dört bir yanından oyuncular, dünyanın en popüler mobil oyunundaki kapsamlı iyileştirmelere tanık olmaya davetliler. Klasik oyun deneyimine getirilen değişiklikler ve eklemelerle başlayan, kullanıcı deneyiminde çeşitli iyileştirmeler ve savaş alanında yepyeni bir görsellik sunan PUBG MOBILE 1.0 GÜNCELLEMESİ, bugün itibarıyla App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

PUBG MOBILE’da yeni bir dönem başlıyor ve dünyanın dört bir yanından oyuncular, dünyanın en popüler mobil oyunundaki kapsamlı iyileştirmelere tanık olmaya davetliler. Klasik oyun deneyimine getirilen değişiklikler ve eklemelerle başlayan, kullanıcı deneyiminde çeşitli iyileştirmeler ve savaş alanında yepyeni bir görsellik sunan PUBG MOBILE 1.0 GÜNCELLEMESİ, bugün itibarıyla App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. 

Güncellemeyle gelen dev değişikliklerin arasında yeni bir Erangel haritası, Livik haritası için içerisinde M1014 silahı da bulunan yenilikler, Eğlence Parkı güncellemeleri, grafik ve kullanıcı deneyiminde iyileştirmeler, güvenlik konusunda güncellemeler ve çok yakında açıklanacak gizemli bir sürpriz yer alıyor. 

Yeni Erangel

Erangel’in kapsamlı yenilenmesiyle birlikte tüm yüzey şekilleri, bina değişiklikleri ve haritadaki çeşitli detayların tasarımı iyileştirildi. Örneğin askeri üsler ve Mansion gibi önemli kaynak noktaları yenilendi. Ayrıca yeni tipte siperler, tahta barikatlar, terk edilmiş tanklar ve sığınaklar da haritaya eklenerek, Erangel’deki savaş deneyimini geliştirerek, daha zengin bir grup açık alan taktik seçeneği sunuyor.

Livik Geliştirmeleri

Yeni Erangel haritasına ek olarak PUBG MOBILE’ın sevilen küçük boyutlu ve yüksek yoğunluklu en yeni haritası Livik de bir güncelleme aldı. Klasik Battle Royale Haritası ve Arena modlarında Livik’te görülebilen, tamamen yeni yarı otomatik pompalı tüfek M1014, bu güncellemeyle birlikte diğer pompalı tüfeklerin yanına eklenmiş oldu. Toplamda 7 fişeğe kadar elle doldurulabilen silah, yakın mesafeli çatışmalar için oldukça başarılı. M1014, pompalı tüfek namlusu ve mühimmat kemeri eklentilerini destekliyor. Ayrıca tüfek, şu anki en etkili pompalı tüfeklerden biri olma özelliğine sahip. Tüm bunların yanı sıra Livik, bu güncellemeyle birlikte çeşitli görsel efekt iyileştirmeleri, denge ayarlamaları ve hata düzeltmeleri de alıyor.

Eğlence Parkı

Gelişmiş bir antrenman için her oyuncunun kendine özel bir eğitim sahası bulunuyor ve bu sayede hedef vurma, fırlatma ve dahası gibi yeteneklerini geliştirme fırsatına sahip olacaklar. Oyuncular ayrıca Eğlence Parkı’na katılıp atış sahasının sol tarafında yer alan yeni tamamlanmış binada diğerleriyle çatışabilir ya da düelloları izleyebilirler. Bunlarla birlikte göle eklenen romantik bir kalp şekilli ada ve Sıcak Hava Balonu da adanın yakınlarına yerleştirilmiş durumda. Adada iki koltuklu salıncak ve romantik bir bot gibi bir grup romantik içerik de adada oyuncuları bekliyor olacak.

Güncellenmiş Oyun Lobisi

Oyuncuların kontrolünü iyileştirmek ve en çok ihtiyaç duydukları özellikleri ilk olarak ekrana getirmek için oyun lobisi de güncellendi. Yeni Lobi sayesinde oyuncular takım kurmak ve satın alım yapmak gibi sık kullanılan işlevleri barındırıyor. Davetler ve Arkadaşlar birleştirilerek daha kullanışlı hale getirildi. Kişisel Alan geliştirilerek Sosyal Lobi haline getirildi ve oyuncuların sosyal bağlantılarını, istatistiklerini, unvanlarını, başarımlarını, silahlarını ve araçlarını gösteriyor. Satın Alım lobisi ise oyuncuların kaynakları görüntüleyip satın almasını sağlıyor.

Ek İyileştirmeler

• Silahlar ve Zırhlar – Tommy Gun, UMP45 ve DBS klasik silahları, hasar oranları, eklentiler, mermi hızı ve ortaya çıkma olasılığı gibi dengelemeler yapıldı.

• Savaş ve Hareket – Ayakta durmak ve eğilmek iyileştirildi. Bununla birlikte zıplama ve Canavar Kamyon kontrolü de geliştirildi. Benzer şekilde İlk Yardım Kİtleri de hareket halinde kullanılabiliyor ve Jiroskop da fırlatılabiliyor.

• Arena Modu – Ateş etmek ölümsüzlüğü ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte kayan hareketler iyileştirilerek, oyuncuların başlangıç hareketlerine göre yönlerini değiştirebilecekler.

• Güvenlik İyileştirmeleri – Seyircilerin düşmanı görme tespiti geliştirildi ve genişletildi. Güvenlik takibinin performansa olan etkisi azaltıldı, ayrıca yine güvenlik takibi nedeniyle yaşanan güç tüketimi ve gecikme de azaltıldı.

Oyun deneyimine dev güncellemelere ek olarak gizemli sürpriz de çok yakında yeni 1.0 sürümüne ekleniyor olacak. PUBG MOBILE oyuncuları bu yeni döneme tanık olmak için bugünden itibaren oyuna giriş yapabilirler. 

PUBG MOBILEApp Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Heroes of the Stormun karma etkinliği CraftWars başladı

Nexus’un bugüne dek gördüğü en büyük karma etkinliğe hazır olun. Heroes of the Storm’un CraftWars etkinliği resmi olarak oyunda! CraftWars yamasıyla beraber yeni kostümler, binekler, sıradaki Nexus Anomalisi, en son kahraman yenilemeleri ve fazlası beğeninize sunulacak.

Nexus’un bugüne dek gördüğü en büyük karma etkinliğe hazır olun. Heroes of the Storm’un CraftWars etkinliği resmi olarak oyunda! CraftWars yamasıyla beraber yeni kostümler, binekler, sıradaki Nexus Anomalisi, en son kahraman yenilemeleri ve fazlası beğeninize sunulacak. 

YENİ KOSTÜMLER VE BİNEKLER 

CraftWars’la birlikte StarCraft ve WarCraft evrenlerinin kesiştiği bir dünyayı keşfedeceğiz. CraftWars’da Bıçaklar Kralı Arthas tüm dünyalara hükmediyor. WarCraft evreninde bir prens olan Anduin, StarCraft evreninde de aynı unvanı koruyarak Dominion İmparatoru Anduin olarak karşımıza çıkıyor. Gazlowe ve StarCraft SCV’sini bir araya getiren Mineral Madencisi Gazlowe’sa kahraman yenilemesiyle birlikte oyundaki yerini alıyor. 

KAHRAMAN YENİLEMELERİ 

Kahramanlar ara sıra gözden geçirilerek yenilenebiliyor. Bu seferse D.Va ve Gazlowe güncellenerek daha güçlü dövüşçüler haline geliyor. 

YENİ NEXUS ANOMALİSİ 

Heroes of the Storm’un dördüncü ve en yeni Nexus Anomalisi olan Gladyatör Madalyonu, oyunculara kitle kontrolü ve engelleme etkilerini ortadan kaldıracak kısa süreli bir Durdurulamaz güçlendirmesi sunuyor (5 dakika bekleme süresi). 

Espor çılgınlığı! League of Legends fanı Faker’in heykelini yaptı

Bir Reddit kullanıcısı, efsanevi orta koridor oyuncusu @faker ‘a bir övgü olarak onun heykelini yaptığı videoyu paylaştı.

Bir Reddit kullanıcısı dün, efsanevi orta koridor oyuncusu Faker’a bir övgü olarak onun heykelini yaptığı videoyu paylaştı.

“nemovc” isimli kullanıcı “League of Legend’s Worlds 2020’nin yaklaşmasıyla birlikte, oynadığım her oyunda benim için hep ilham kaynağı olmuş Faker’i ve T1 takımını destekleyen herkese ilham olmak ihtiyacı hissettim. T1, henüz Worlds’e katılmaya hak kazanmadığı için LCK 2020 Finalinde onları destekleme dürtüsü sonucunda bu heykeli yaptım. Umarım herkesin hoşuna gider” sözlerini gönderisine ekledi.

PlayerBros

gamescom 2020 heyecanı Türkiye’de büyük ilgi gördü

Her sene büyük bir heyecanla beklenen ve dünyanın en kapsamlı oyun fuarlarından biri olan gamescom’un bu sene dijital olarak tüm dünyada yayınlanmasının keyfi Türkiye’de büyük ilgi gördü. Gaming in Turkey ve gamescom 2020 iş birliği kapsamında şov tamamen Türkçe izlendi.

Pandemi nedeniyle bu sene offline olarak gerçekleştirilemeyen gamescom, dijital olarak sevenleriyle buluştu. 3 gün süren etkinlikte Gaming in Turkey partnerliği kapsamında Türkiye’deki izleyiciler şovu sevdiği isimlerden tamamen Türkçe olarak izledi. Bu isimler arasında Pinti Panda, Can Sungur, wtcN, Eren Aktan, Toqtir ve Videoyun yer aldı. Farklı canlı yayın platformlarından birçok izleyici ile buluşan oyun dünyasının sevilen isimleri 400 binden fazla kişiye ulaştı. 

İzleyiciler, gamescom 2020’nin tadını şov boyunca sevdiği isimlerle çıkarırken aynı zamanda Bir Dilek Tut Derneği’ne (Make A Wish Türkiye) destek olma şansı yakaladı. Yayıncılar gamescom boyunca Make a Wish derneğini tanıtarak insanları bağış yapmaya yönlendirdi. gamescom 2020’yi tamamen Türkçe izleyen izleyiciler, şov esnasındaki bağışları ile çocuklara umut oldu.

gamescom Awards 2020 sahiplerini buldu

gamescom 2020, 27 Ağustos 2020 tarihinde gamescom: Opening Night Live Pre ile başlangıç yaptı. İlerleyen saatlerde ve günlerde yer alan diğer şovlar arasında ise gamescom: Opening Night Live, gamescom: Daily Show, gamescom: Awesome Indies, gamescom: Studio ve gamescom: Best of Show yer aldı. Türkiye’de ise bu şovların hepsi yayıncıların Türkçe yorumlarıyla izleyicilere sunuldu.

Canlı yayında gösterilen oyun tanıtım videoları da izleyicileri büyüledi. Bu oyunlar arasında Mafia 1 Remake, Call of Duty Black Ops Cold War, Dirt 5, Doom Eternal ve Star Wars: Squadrons gibi oyunların yeni tanıtım videoları yayınlandı. En fazla ilgi gören Game Awards 2020’de ise oyunlar kategorilerine göre ödüller aldı. “En İyi PC Oyunu”, “gamescom’un En İyisi” ve “En İyi RPG Oyunu” kategorilerinde ödül alan Cyberpunk 2077, geceye damgasını vurdu.

Türkiye’nin en büyük ‘1v1’ League of Legends turnuvası Red Bull…

Türkiye’nin en iyi oyuncularını bir araya getirerek binlerce düellocunun mücadele edeceği ‘1v1’ League of Legends turnuvası Red Bull Solo Q şampiyonunu arıyor. Amatör oyuncuların katılımına açık olan Red Bull Solo Q elemeleri 12 Eylül’de çevrimiçi turnuva ile başlıyor. Türkiye’nin en iyi LOL oyuncusu ol, kendini göster diyerek oyun hiç bitmesin isteyen oyunseverler Red Bull Solo Q ile ilgili detaylı bilgiye RedBull.com/SoloQ adresinden ulaşabiliyor.

Türkiye’nin en iyi oyuncularını bir araya getirerek binlerce düellocunun mücadele edeceği ‘1v1’ League of Legends turnuvası Red Bull Solo Q şampiyonunu arıyor. Amatör oyuncuların katılımına açık olan Red Bull Solo Q elemeleri 12 Eylül’de çevrimiçi turnuva ile başlıyor. Türkiye’nin en iyi LOL oyuncusu ol, kendini göster diyerek oyun hiç bitmesin isteyen oyunseverler Red Bull Solo Q ile ilgili detaylı bilgiye RedBull.com/SoloQ adresinden ulaşabiliyor.

Vadi, ‘1v1’de şampiyonunu arıyor. Türkiye’nin en iyi düellocularının yarıştığı ‘1v1’ League of Legends turnuvası Red Bull Solo Q, 12 Eylül’de gerçekleştirilecek çevrimiçi elemelerle başlıyor. Eleme sonrasında finale kalma hakkı kazanan en iyi 8 düellocunun birincilik için mücadele edeceği finalin sonunda bir kişi Vadi’nin ‘1v1’ şampiyonu olacak. 

Takım arkadaşı olmadan, Vadi’de ‘1v1’ mücadeleye sahne olan turnuvada elemeler, çevrimiçi olarak 12 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eleme etabında başarılı olan en iyi 8 oyuncu ise, 17 Ekim’de gerçekleştirilecek Red Bull Solo Q Türkiye Finali’nde birbirine meydan okuyacak. 

Oyun bitmesin isteyen oyunseverler Red Bull Solo Q’ya katılmak için RedBull.com/SoloQ adresinden başvuru yapabilir ve oyunlarını kanatlandırmak için RedBull.com/oyunbitmesin adresini de ziyaret edebilirler.

Hearthstone Masters Tour Online: Montreal, 11-13 Eylülde sizlerle

Hearthstone Masters Tour Online: Montreal bu hafta ekranlarınıza konuk oluyor! 40 ülkeden davet edilen 300 oyuncuyla, Scholomance Akademisi’nin derslerini iyi dinleyen herkes zafere ulaşabilir. Şampiyon olan oyuncu, Hearthstone Masters Tour 2020’nin toplamda 3.000.000 dolar değerindeki ödül havuzundan payını alacak,

Hearthstone Masters Tour Online: Montreal bu hafta ekranlarınıza konuk oluyor! 40 ülkeden davet edilen 300 oyuncuyla, Scholomance Akademisi’nin derslerini iyi dinleyen herkes zafere ulaşabilir. Şampiyon olan oyuncu, Hearthstone Masters Tour 2020’nin toplamda 3.000.000 dolar değerindeki ödül havuzundan payını alacak, Masters Tour kupasını evine götürecek ve Grandmasters daveti almaya bir adım daha yaklaşacak. Bu hafta sonu tüm bu heyecana yalnızca YouTube Gaming üstünden dahil olabilirsiniz!

Ayrıntılar 

• Mekân: Çevrimiçi – YouTube.com/HearthstoneEsports

• Tarihler: 11 Eylül 2020, Cuma – 13 Eylül 2020, Pazar

• Yayın Başlangıcı: 19.00 Perşembe – Pazar

• Sunucular: TJ “Azumoqt” Sanders, Darroch “Darroch” Brown, Dan “Frodan” Chou, Alex “RavenCasts” Baguley ve Simon “Sottle” Welch

• Ödül Havuzu: Toplamda 3.000.000 $’lık 2020 ödül havuzunun 250.000 $’lık bir bölümü.

• Format: 4 desteli ve 5 maç üstünden yasaklamalı Conquest formatı.

İşleyiş 

Hearthstone Masters Tour Online: Montreal, 4 deste ve bir yasaklamayla birlikte 5 maç üstünden Conquest formatında gerçekleşecek. En az 7-2’lik skor elde eden oyuncular, Hearthstone Masters Tour Online: Madrid’e ve 2021’in ilk Hearthstone Masters Tour’una katılmaya hak kazanacak.

Turnuvanın işleyişi ise şöyle: 

• 1. Gün: İsviçre sistemi üstünden beş tur. Üçüncü yenilgilerini alan oyuncular elenir.

• 2. Gün: Üç veya daha fazla maç kazanan oyuncular İsviçre sistemi üstünden dört tur daha oynar.

• 3. Gün: En iyi 8 oyuncu playofflarda mücadele eder ve yeni bir Masters Tour Şampiyonu ilan edilir!

Zula Mobile’da oyun keyfini katlayacak önemli güncelleme

Mayıs ayında oyun severlerle buluşan ve kısa sürede büyük ilgi gören Zula Mobile için, “Hangar Haritası” ve yeni ekipmanların eklendiği, yeni oyuncu güçlendirmesi, tuş özelleştirmeleri, süreli modlara kolay giriş gibi pek çok geliştirmeyi barındıran büyük bir güncelleme geldi. v0.14 güncellemesi, Zula severlerin mobilde oyun keyfini üst seviyeye taşıyacak.

Türkiye’nin en sevilen MMOFPS türü mobil oyunu Zula Mobile’da yeni harita ve ekipman dahil pek çok geliştirmenin yapıldığı güncelleme, oynama deneyimini daha da iyileştirerek oyun severleri memnun edecek.

Türkiye’de ve dünyada 30 milyon oyuncusu bulunan, sevilen MMOFPS oyunu Zula, titiz bir geliştirme sürecinin ardından, “Zula Mobile” adıyla Mayıs ayında cep telefonlarına girdi. Kısa sürede sadece Türkiye’de 3 milyondan fazla indirilen Zula Mobile için InGame Group’un geliştirici ekibi aralıksız çalışmaya devam ediyor. Düzenli geliştirmelerle gittikçe daha da kusursuzlaştırılan oyunda, yeni yayınlanan v0.14 güncellemesi, ikinci önemli güncelleme olacak. 

Hangar Haritası, yeni ekipman ve daha fazlası…

v0.14 güncellemesi ile gelen en önemli yeniliklerden biri, hızlı çatışmaların, ard arda gelen komboların haritası olan “Hangar Haritası”nın yeniden tasarlanarak oyuna eklenmesi. Ekipman alanında getirilen yeniliklerin başında ise özellikle yeni oyuncuların rahatlıkla kullanabilecekleri “MP5”in eklenmesi geliyor. Ona özel desenler ve eklentiler de bu güncelleme ile oyundaki yerlerini alıyor. M4A1’in nadirliği seyrekten nadire yükseltilirken, HK G3’ün şarjör kapasitesi 25’ten 20’ye düşürülüyor. 

Yeni oyuncu güçlendirmesi

v0.14 güncellemesi ile Sabotaj Modu’nda oyuncuların kazanmak için artık 4 değil 5 saniyeleri var ve böylece daha stratejik oyunlar kurabilme imkanına sahipler. Diğer modlarda oyuncuların sağlığı pasif olarak yenileniyor ve kombolar daha kolay yapılır hale geliyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular her seviye ile azalan bir güçlendirmeye sahip oluyor ve 12. seviyede güçlendirme tamamen sıfırlanıyor.

Tuş özelleştirme menüsü artık daha da ayrıntılı

Seçeneklerdeki tuş özelleştirme menüsünün daha da ayrıntılı hale getirildiği güncelleme ile hem tuş pozisyonları, boyutları ve saydamlıkları hakkında daha ince ayarlamalar yapılabiliyor, hem de yapılan ayarlar 4 farklı profilde saklanabilir hale geliyor. Süreli modlara giriş de çok daha kolaylaşıyor.

v0.14 güncellemesi ile bazı hata düzeltmeleri de yapılırken, güncellemeyi alabilmek için 5.1 ve üzeri işletim sistemini gerektiren android sürümü limiti getirildi. 

Detaylı bilgi almak isteyenler, https://zulamobile.com ve Zula Mobile sosyal medya hesaplarını takip ederek tüm gelişmelerden haberdar olabiliyor.

EN BEĞENİLEN HABERLER

SICAK HABERLER