Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin ile kulüp avukatı Naim Karakaya, Fenerbahçe Kumpas Davası’nın 15. celsesi öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un 3 Temmuz Cuma günü konuyla ilgili açıklamalar yapacağını söyleyen genel sekreter Burak Çağlan Kızılhan, “Kumpas Davası’nda üç gün sürecek 15. celse bugün itibariyle başlıyor. 3 Temmuz Cuma günü Sayın Başkanımız Ali Koç da konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunacak. Artık Fenerbahçe ailesi olarak bu davanın sonuçlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçemiz şike yapmamıştır”

Fenerbahçe Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin sonuna kadar davanın arkasında olduklarını vurguladı.

Pekin, “4 sene önce başlayan Fenerbahçemize kurulan kumpasın davasının 15. duruşmasına başlıyoruz. Bugün ilk günümüz. 1-2 ve 3 Temmuz’da görülecek. 3 Temmuz’a da denk gelmesi son derece önemli. Başkanımız da Cuma günü şikayetçi sıfatıyla Fenerbahçemiz adına söz alacak. Değerli konuşmasını yapacak. 3 Temmuz 2011 yılında Fenerbahçemize illegal bir terör örgütü olan FETÖ mensuplarının, devletin her yerine girmiş örgütün üyelerinin kurduğu tuzak, kumpas neticesinde yapılan operasyonun sonucunda Fenerbahçe’nin haklı olduğunun ortaya çıkması ve görülecek davada ilgili sanıkların yargılanması hususudur.

Bunlar aynı zamanda terör örgütü üyeliğinden de yargılanmaktadırlar. Bu davamızın bu sene, bundan sonra 1 ya da 2 celse içerisinde biteceğini düşünüyorum. Sonlanmasını diliyoruz. Birinci günde ne kadar takipçisiydiysek eğer bugün de o kadar takipçisiyiz. Davanın arkasındayız. Fenerbahçemiz şike yapmamıştır; Fenerbahçe şike yapmaz” dedi.

“İlk tokadı Fenerbahçe camiasından yemiştir”

Avukat Naim Karakaya ise, “15. duruşmamız. Önce nisan ayına, sonra haziran başına, pandemi sürecinden dolayı da bugüne ertelendi. Sanık sorguları neredeyse tamamlandı. Bir tutuklu, bir yakalamalı sanık vardı. O sanık yakalandı. Bir emniyetçi. Onun sorgusu yapılacak. Bir gizli tanığımız var. Eğer katılırsa onun sorgusu yapılacak. Müşteki ifadeleriyle de artık davada sorgulardan sonraki delillerin toplanması ve 1-2 celse içerisinde de sonuçlanmasını; özellikle bu yılın içerisinde sonuçlanmasını bekliyoruz. Aslında normalde beklentilerimiz daha gerideydi ama beş buçuk aydır duruşma yapılamayınca biraz daha beklentilerimiz ileriye atılmış oldu. 2017’nin Şubat ayında başladığımız bir dava. 107 sanığımız var. Fethullahçı Terör Örgütü’nün ilk çarptığı kaya, Fenerbahçe olmuştur.

İlk tokadı Fenerbahçe camiasından yemiştir. Biz, 3 Temmuz sürecinin hukuk önünde hesabının sorulması için buradayız. Sonuna kadar da bu sürecin arkasındayız. Fenerbahçe’nin haklılığını, yapılan operasyonun hukuksuzluğunu ortaya koymak için buradayız. Bunun için de bu haklılığın ortaya konması haricindeki en büyük çabamız, bunun kısa sürede sonuçlanmasıdır. Fenerbahçe’nin burada olması çok değerlidir. Tüm bu dosya sadece Fenerbahçe davası değildir. Hukuka inanan, bu konuda haksızlığa maruz kalmış, hukuk dışı odakların etkisiyle soruşturulmuş, kovuşturulmuş tüm camianın, tüm insanlığın dosyasıdır. Bu yönüyle değerlidir” ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz