Sporseverlere “Tribünde/salonda yer almayı özlediğin favori sporetkinliğin hangisi?” sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 94’ü futbol derken,yüzde 4’ü basketbol, yüzde 1’i voleybol ve yüzde 1’i ise diğer spor etkinliklerini işaretledi.

En çok futbol maçlarını özlediğini belirten katılımcıların yüzde 92’sierkek, yüzde 8’i kadın olurken, “Şu an desteklediğin futbol takımının birmaçı olsa gider miydin?” sorusu yöneltilen sporseverlerden yüzde 32’si “Şu an karşılaşmalar oynansa koşa koşa giderim” dedi.

Katılımcıların yüzde 22’si “3 ay sonra kendimi daha güvende hissedip karşılaşmalara giderim” yanıtını verirken, yüzde 7’si “6 ay sonra kendimi dah güvende hissedip karşılaşmalara giderim” dedi. “Tedavi bulunana kadar karşılaşmalara gitmem” diyen kişiler yüzde 32’lik kesimi oluşturdu.

Sporseverlerin yüzde 32’si stadyumlara “şu an koşa koşagiderim” dedi.

Spor etkinliklerini işaretleyen katılımcılara stadyumlara gidip gitmeyecekleri sorulduğunda yüzde 32’si “futbol maçlarına koşa koşa giderim” dedi. Aynı katılımcılara kapalı spor salonlarındaki spor etkinlikleri sorulduğunda ise “koşakoşa giderim” diyenlerin oranı yüzde 14’e düştü. 1

Aynı katılımcılara, “Spor karşılaşmaları seyircili mi oynanmalı, seyircisiz mi?” sorusuna yüzde 47’lik kesim “Seyircili” derken, yüzde 31’lik grup, “Kapasite kısıtlanarak seyircili” şıkkını işaretledi. Geri kalan yüzde 22’lik kesim ise maçların seyircisiz olarak oynanması gerektiğini belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz