Corona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemler ve gelinen aşamalar nedeniyle ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı. Bu son dakika gelişmesinin ardından vatandaşlar, google aramalarına başladı: Araç giriş çıkışlarına kapatılan 30 büyükşehir hangileri? 30 büyükşehir hangisi? İşte, giriş çıkışların tamamen durdurulduğu 30 büyükşehirin listesi…İşte son dakika corona virüsü haberleri.

Son dakika corona virüsü haberi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü önlemleri ve alınan yeni tedbirlere ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin corona virüsü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı. 

Araç giriş çıkışlarına kapatılan 30 büyükşehir hangileri?

Adana

Ankara

Antalya

Aydın

Balıkesir

Bursa

Denizli

Diyarbakır

Erzurum

Eskişehir

Gaziantep

Hatay

İstanbul

İzmir

Kahramanmaraş

Kayseri

Kocaeli

Konya

Malatya

Manisa

Mardin

Mersin

Muğla

Ordu

K

Sakarya

Samsun

Şanlıurfa

Tekirdağ

Trabzon

Van

Büyükşehir nedir?

Büyükşehir belediyesi, il merkezi birden fazla belediyeye bölünmüş ve kalabalık nüfuslu illerde belediye hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi ve belediyeler arasında eşgüdüm sağlanması amacıyla ve kanunla oluşturulan belediye.

Türkiye 6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’na göre, nüfusu 750.000’den fazla olan il belediyeleri, kanunla büyükşehir belediyesine dönüştürülebilir.

Organları büyükşehir belediye başkanı, büyükşehir belediye meclisi ve büyükşehir belediye encümenidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz