Skorer’de yer alan habere göre; geçtiğimiz günlerde tesislerde sosyal mesafeyi koruyarak bir araya gelen yönetim ve teknik heyetin, futbolcuların gruplar halinde sahada antrenman yapabilmesini sağlayacak bir planlama üzerinde konuştukları ortaya çıktı. Bir süredir evde bireysel çalışmalarını yapan siyah-beyazlı oyuncular için 2 veya 3’erli gruplar halinde birbirlerine yakın olmadan yapılabilecek antrenmanların düşünüldüğü ifade edildi.

Devletin aldığı kararların yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun çizdiği yol haritasına göre hareket edecek olan yönetimin, bu planlamayı önümüzdeki hafta hayata geçirmeye çalışacağı bildirildi. Virüs salgınını kontrol altında tutmak için alınacak tedbirler kapsamında, 20 yaş altındaki genç oyuncularını bu antrenman programlarına dahil etmeyecek olan yönetim, ligler Haziran ayında başlayacakmış gibi çalışmalarına hız verdi.

3 kişinin yer alacağı idmanlar

Topla çalışma, şut çalışması, uzun mesafe düz koşu ve kondisyon çalışmaları gibi iki ya da üç kişinin yer alabileceği antremanları uygulatmak isteyen siyah-beyazlılar, tesislerdeki personel sayısını ise belli bir sayıda tutacak. Tesislerin hijyen kurallarını aksatmayan yönetim, bu konuda daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde futbolcularla paylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz