Dünyanın en rekabetçi mobil oyun arenası Red Bull M.E.O. üçüncü sezonunda Türkiye’nin en iyisini bulma yolculuğunda sona geldi. Mobil oyunseverlerin bu sezon PUBG MOBILE’de mücadele verdikleri turnuva, daha önce görülmemiş bir formatta Türkiye’nin sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlenecek ilk espor organizasyonu olarak da kayıtlara geçecek. Turnuvada finale kalacak son 3 takım, şu an İstanbul’da yapılan elemede belli olacak. Sağlık önlemlerine uygun olarak düzenlenen elemede İstanbul Boğazı’nın ortasında 64 oyuncu feribotta mücadele ediyor. Feribotun içinde kendi arabalarında turnuvaya katılan 64 oyuncu hem finale çıkma hem de en iyi kıtayı bulma mücadelesinde karşı karşıya geldi. Oyun bitmesin isteyen oyunseverler turnuvayla ilgili detaylı bilgiye RedBull.com/meo adresinden ulaşabilirler.

Evin konforlu ortamından oyuncuları büyük sahnelere terfi ettiren Red Bull M.E.O., PUBG MOBILE’de Türkiye’nin en iyisini bulma yolundaki yolculuğunda sona geldi. Büyük heyecana sahne olan turnuvada 4 çevrim içi elemede başarılı olan takımlar büyük final biletini almak için 30 Haziran tarihinde çevrim içi düzenlenen yarı finalde mücadele etti. Yarı finalde başarılı olan 12 takım 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek çevrim içi finale katılmaya hak kazandı. Finale katılmaya hak kazanacak son 3 takım ise şu an İstanbul’da feribotta yapılan eleme ile belli olacak. Son eleme çok önemli bir unvanın daha sahibi olacak. Borusan Otomotiv/BMW ve HyperX’in destekleriyle gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O.’nun 5. ve son elemesi Türkiye’nin ilk sosyal mesafe kuralına uygun düzenlenen espor turnuvası olarak kayıtlara geçecek.

Asya ve Avrupa takımları karşı karşıya gelecek

Şu an tarihinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk sosyal mesafe kurallarına uygun espor etkinliği olan elemede 64 oyuncu kendi arabaları ile İstanbul Boğazı’nda, finale yükselecek son 3 takımı ve en iyi kıtayı belirlemek için toplandı. Son elemenin gerçekleştirileceği feribot Anadolu Yakası takımını Harem İskelesi’nden, Avrupa Yakası takımı ise Sirkeci İskelesi’nden alıyor ve İstanbul Boğazı’nda 2 saatlik yolculuğa çıkarıyor. Yolculuk sırasında 3 harita üzerinden elemelerin gerçekleştirileceği etkinlikte kazanan kıtadan en iyi 2 takım, kaybeden kıtadan ise en iyi takım büyük finale katılmaya hak kazanacak. Asya ve Avrupa takımlarının kaptanlıklarını ünlü yayıncılar Oğuzhan ‘’DOCH’’ Özyetiş ve Burak ‘Egoist Pati’ Şentürk yapacak.

Yarı final ve 5. feribot elemesi sonunda finale kalmaya hak kazanacak 15 takım, 5 Temmuz tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek büyük finalde Türkiye şampiyonu olmak için mücadele edecek. 5. eleme ve büyük final Twitch.tv/RedBullTR adresi üzerinden canlı yayınlanacak.

Türkiye şampiyonu olacak takım, Red Bull M.E.O. Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanacak. 20 ülkede elemeleri gerçekleştirilen Red Bull M.E.O.’da dünya şampiyonu ise 2021 yılının ilk çeyreğindeki Dünya Finali’nde belli olacak. Oyun bitmesin isteyen oyunseverler turnuvayla ilgili detaylı bilgiye RedBull.com/meo adresinden ulaşabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz