Corona virüsü salgını tüm dünyada etkisini gösterirken ihtiyaç sahipleri için ünlü sporcular, futbolcular ve kulüpler bağış yapmaya başladı. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Pep Guardiola, Roger Federer gibi isimler hem maddi hem de sağlık malzemesi yardımlarında bulundu.

Corona virüsü salgını tüm dünyada etkisini gösterirken ihtiyaç sahipleri için başta ünlü futbolcular olmak üzere sporcular ve kulüpler bağış yapmaya başladı. Yardım kampanyaları yapan kulüplerin yanında Robert Lewandowski, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Pep Guardiola, Roger Federer gibi isimler hem maddi hem de sağlık malzemesi yardımlarında bulundu.  

-25 MART 2020-

Sergio Ramos

Real Madrid’in kaptanı Sergio Ramos, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadele için sağlık ekipmanı bağışında bulunduğunu açıkladı. Sergio Ramos yaptığı açıklamada 264 bin 571 maske, 15 bin test ve 1000 koruyucu ekipman bağışladığını duyurdu.

Roger Federer

İsviçreli tenisçi Roger Federer, ülkede yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle zor durumda olan ailelere 1 milyon İsviçre frangı (1 milyon dolar) bağış yapacak.

-24 MART 2020-

Lionel Messi

Salgınla savaşmak için bağış yapanlar arasına Lionel Messi de katıldı. Arjaninli yıldız, Barselona kentinde bir hasteneye ve ülkesine toplamda 1 milyon euro bağışladı. Messi’nin bağışı sonrası, Hospital Clinic, Barcelona’nın yıldız ismine Twitter’dan teşekkür etti.

İlgili Haberler
Corona virüsü son dakika! Futbol camiası corona virüs için tek... 1Barcelona’nın yıldızı Messi’den örnek davranış! Corona virüsüne karşı…

Pep Guardiola

Manchester City’yi çalıştıran İspanyol teknik adam Guardiola, corona virüsü (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında İspanya’da bulunan Angel Soler Daniel Vakfı’na 1 milyon euro bağışta bulundu. Bağışın Katalunya’daki sağlık merkezlerine gerekli medikal ekipman alımı ve doktorlara finansal katkı sağlamak amacıyla yapıldığı belirtildi

-21 MART 2020-

Robert Lewandowski

Bayern Münih’in golcüsü Robert Lewandowski, eşi Anna ile birlikte coronavirus ile mücadele için 1 milyon euroluk bağış yaptı


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz