Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, corona virüsü sürecinden Süper Lig’e; takımdaki hedeflerinden Fenerbahçe iddialarına kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de teknik direktör arayışları sürerken yerli hoca adayları arasında başı çeken isimlerden biri şüphesiz Erol Bulut…

İşte 48 yaşındaki teknik adamın verdiği cevaplar…

Zor günlerden geçiyoruz. Siz kulüp olarak corona virüs tedbirleri konusunda neler yapıyorsunuz?

“Bu sorun çıktığında biz de futbolcularımıza izin verdik, süreci takip ettik. Futbolcularımızın evlerine bisikletler gönderdik. Evde çalışmalarını istedik. Bireysel bazı programlar doğrultusunda. Bu şekilde kendimizi hazır tutmaya çalışıyoruz. Kulüpte pozitif bir vaka tespiti yok. Zaten bildiğim kadarıyla Alanya genelinde 1-2 vaka varmış. Gitmek isteyen futbolcu olmadı. Onlar da sordular ettiler ama doktorumuz onlara gereken açıklamayı yaptı. Zaten evden çalışıyorlar. Şu an bir sıkıntımız yok.”

Futbolcuların idmanları evde gerçekleştirmesinin ne gibi etkileri olur?

“Sahadaki takım çalışması her zaman farklı. İstediğin kadar bireysel çalış, sahadaki gibi olamaz. En azından futbolcuları bir seviyede tutmuş olursunuz. Program açıklandığında o geçişi daha kolay yapabilirsiniz.”

Süper Lig özelinde çeşitli formüller var. Siz bu sezonun nasıl bitirilmesi gerektiğini düşünüyorsunuz?

“Tabi sağlık ilk sırada gelen konu. Sağlık açısından bir sorun teşkil etmeyecekse doğru bir tarih belirleyip takımlar en azından 2 hafta hazırlanabilir lige. Temmuz’un sonuna kadar ligi bitirme düşünceleri olduğu bilgisi var. O nasıl gerçekleşecek ben de düşünüyorum. Futbolcularımızın sözleşmesi bitiyor. Bir de yeni aldığınız futbolcularla bu sezonu tamamlayacaksınız. İnşallah daha erken bu virüsten kurtularak Mayıs ortası ve sonu gibi ligler biter. Bizde 13 futbolcumuzun sözleşmesi 30 Mayıs’ta bitiyor. 30 Haziran’da sezon biterse bir talep olur Türkiye Ligi açısından. Çünkü Avrupa’da sözleşmeler 1 Temmuz’da başlayıp 30 Haziran’da sona eriyor. Bizim de ona uyacağımızı düşünüyorum.”

Ligin Antalya’da bitirilmesi önerisi…

“Antalya’da imkanlar geniş. Oteller, sahalar vs açısından. Herkes bir otelde olabilir. Rıza hocam ondan bunu söylemiş olabilir. Sağlık açısından bir sorun olmazsa kamp havasında geçer bu süreç. Baktığımızda yeni sezona bir geçiş olacak. Arada büyük bir ara olmayacak. Biraz da olsa kamp ve hazırlık gibi geçecek o dönem. Yeni sezona geçiş olacak gibi gözüküyor ama maalesef virüsten dolayı bu sezon böyle bitecek gibi.

Ligde üst sıralara oynayan ve kupada da finale yürüyen bir Alanyaspor vardı. Hayat normale döndüğünde sezon bitiş hedefiniz nedir?

“Bu sezon bizim için iyi geçiyor. Alanyaspor önceki senelerde hep ligde kalmayı son haftalarda başarıyordu. Bu sezon biz o sıkıntıya girmeden iyi bir noktadayız. Ligde 6. Sıradayız. Kupada finale doğru yürüyoruz. Bu kadar yaklaşmışken kupayı da almak bize yakışır. Ligde de en iyi yerde bitirmek istiyoruz. 8 maç ve alınacak 24 puan var. Biz maksimumunu almaya çalışacağız.”

Fenerbahçe’nin teknik direktör arayışı var. Taraftar da sizi istiyor. Bu süreçte herhangi bir görüşme oldu mu? Teklif aldınız mı?

“Tabi Fenerbahçe taraftarı sosyal medyadan benimle ilgili çok şey yazdı, mesajlar gönderdi. İsteklerini belirttiler. Fenerbahçe’de 4 yıl oynadım. Eski futbolcuları olarak aramızda zaten olan bir sevgi vardı. Şimdi de beni teknik direktör olarak görmek istiyorlar. Burada en önemli konu yönetim ve kulüp. Ne düşünecekler, nasıl bir teknik direktör getirecekler? Yönetim de zaten iki sene boyunca en iyisini yapmaya çalıştı ama maalesef istedikleri gibi bir gidişat olmadı. Ben de şu an Alanyaspor’un teknik direktörüyüm. İnşallah bu sezonu en iyi şekilde bitiririz ama Fenerbahçe ile benim hiçbir görüşmem olmadı, oradan da bana bir teklif gelmedi. Zaten bunu başkanımız da dile getirmişti. Onlardan ziyade ben kendi takımıma odaklanmış durumdayım. İstediğimiz hedeflere odaklandım.” (Skorer)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz