FIFA, Arsenal’ın transfer politikalarını takibe aldığını açıkladı. İngiliz ekibi, 2018 yılında sattığı iki oyuncunun sözleşme maddelerinden dolayı 40 bin İsviçre frangı para cezası aldı.

FIFA, Arsenal’ın transfer politikalarını takibe aldığını açıkladı. İngiliz ekibi, 2018 yılında sattığı iki oyuncunun sözleşme maddelerinden dolayı 40 bin İsviçre frangı para cezası aldı. Dünya futbolunun yönetim organı, İngiliz devinin 2018 yılında sattığı iki oyuncusunun sözleşme çıkış maddeleriyle ilgili etik dışı davranış tespit etti. Bu anlamda Chuba Akpom’un Yunan kulübü PAOK’a transferi sırasında sözleşmeye konulan “Bir İngiliz kulübüne satılırsa ücretin% 40’ı, başka bir takıma satılırsa % 30’u Arsenal’e ödenecek” maddesinin diğer kulüpler üzerinde etkili olduğu belirlendi.

Aynı şekilde Frosinone Calcio’ya transfer olan Joel Campbell için de başka bir İngiliz kulübüne satılmaması için teşvik edici maddeler konulduğu belirtildi. FIFA, Arsenal’e bu tutumu nedeniyle 40 bin İsviçre frangı para cezası verdi. FIFA, İngiliz ekibini, transfer sözleşmelerinin yakından takip edileceği konusunda da uyardı.

TRT Spor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz