Son dakika haberi: Corona virüsü Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla bugün toplandı. Toplantının ana gündemini ise okul tatili süresinin uzatılması olacak. Kritik toplantı saat 13.30’da başlayacak. Toplantının ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenliyor.

Son dakika haberi: Corona virüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un katılımıyla toplandı. Kritik toplantı saat 13.30’da başladı. Toplantıda okul tatil süresinin uzatılması ele alınacak. Koca ve Selçuk’un toplantı sonrası, saat 19.15’de ortak açıklama başladı.

Dr. Fahrettin Koca:

Bu hastalığa karşı elimizde bir koz var. Yakalanmamak. Devlet bu mücadele de yaptırım gücüdür. Uygulama bize bağlıdır. Evinize çekilerek ve temastan kaçınarak kurtulabilirsiniz. Devletimiz güçlüdür ve diğer ülkeler işle kıyaslanamayacak kadar güçlüdür. Bu günler

Gençler, birlikte bulunulan ortamlarda sizleri ve büyüklerinizi öldürüyor. Kendi dünyanıza çekilin. Mustafa Kutlu ya da Tolstoy’u okuyun. Bu günler sizler için yatırım olsun. Virüs, genç ya da orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Dikkatli olmalısınız.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı artıyor

Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Son 24 saatte 3 bin 672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu. Gençlere uyarımız var, salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar.” ifadelerini kullanmıştı. Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye’de bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 37’ye yükseldi, vaka sayısı ise 1529 oldu.

Uzaktan eğitim sürüyor

Corona virüs pandemisi riskinin artmasının ardından nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan ara tatil öne çekilerek öğrenciler 16 Mart’ta bir haftalık ara tatile çıkmıştı. Virüs riskinin devam etmesiyle birlikte de 23 Mart’ta uzaktan eğitim programı hayata geçmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz