Bir dönem mobil oyunların zirvesindeki Pokemon Go’dan flaş bir hamle geliyor. Milyonlarca kullanıcıya kısa zamanda ulaşan mobil dışında Nintendo Wii üzerinden de oynanan bu oyun için yakın zamanda beklenen bir özellik geliyor. Kullanıcıların sık sık şikayet etmesi üzerine yapımcılar oyun üzerinde bir çalışma yaptıklarını kabul ettiler. Pokemon Go’ya dair tüm detayları fanatik.com.tr’de bulabilirsiniz.

Pokemon Go, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan ve pek çok insana da bu teknolojiyi öğreten bir oyun olma özelliğine sahip. Halen dünya genelinde büyük bir kitle tarafından oynanan Pokemon Go’da uzun süredir oyuncuların dört gözle beklediği özellik nihayet aktif hale geliyor: Oyuncular, yeni gelen özellik ile birlikte oynadıkları sırada gerçekleşmekte olan etkinliklerin hepsini tek bir ekranda görme şansına sahip olacak.

Pokemon Go bünyesinde 3 yılı aşkın bir süredir beklenen özellik, aktif oluyor. Today View ismini taşıyan bu özellik ile birlikte oyuncular tek bir ekranda Gym’lerde bulunan Pokemon’ların durumunu, günlük Streak durumu ile birlikte oyuna gelecek yenilikleri görme şansına sahip.

Tüm bunları kontrol etmek için ayrıca efor sarf eden oyuncular ise, bunların tek bir ekranda görünmesi gerektiğini yıllardır savunuyor ve Pokemon Go yapımcısı Niantic’e geri bildirim yolluyordu. Yıllar sonra ise Niantic, kullanıcıların tepkilerine kulak abartmışa benziyor.

İlgili Haberler
Pokemon Let’s Go bilgisayarda çalıştırıldı!

Oyunu daha keyifli bir hale getirmesi beklenen Today View ile Pokemon Go’ya giren herkes tüm oyun içi etkinliklerle ilgili bilgileri tek bir ekrandan görebilecek. Bu özellik; etkinlikler, streak, gym’lerdeki pokemonlar ve ‘yakında’ olmak üzere dört farklı pencereyi tek bir ekrandan oyunculara sunacak.

Örneğin en üst kısımda yer alan etkinlikler bölümünden oyunu oynamakta olduğunuz sırada hangi etkinliklerin gerçekleştiğini görebileceksiniz. Gym’de bulunan pokemonların durumunu da yine bu ekrandan takip edebileceksiniz. Pokemon’ların motivasyon durumunu ve Gym’leri savunarak ne kadar PokeCoin kazandığını da öğrenebilirsiniz. 

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır?

Pokemon Go nedir, nasıl oynanır? Pokemon Go, akıllı telefonlarla online olarak, “artırılmış gerçeklik” (augmented reality) teknolojisiyle oynanabilen bir mobil oyun. Oyunda amaç gerçek hayatta belirli adreslere giderek orada bulunan pokemon karakterlerini yakalamak üzerine kurulu. Pokemon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda dolaşmanız gerekiyor. Toplanılan Pokemonlarla, diğer oyuncularla savaş yapılabiliyor. Pokemon Go’nun ABD’de yayınlanmasının ardından, oyun kısa sürede Apple’ın App Store’unda birinci sıraya yerleşti. Şu an için ABD ile birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’da Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda. Pokemon Go oyunu, ileri tarihlerde bütün dünyaya açılacak ancak kesinleşmiş bir tarih yok. Pokemon Go yapımcısı Nintendo, diğer ülkedeki kullanıcıların biraz daha sabretmelerini istedi. Oyunun yakında Japonya’da da kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Haberler
Pokemon Go oyuncularının beklediği özellik yakında geliyor 1Pokemon GO nedir? Pokemon indir? Pokemon en çok nerede? Pokemon Türkiye’de nasıl oynanır? Pokemon GO nasıl indirilir? İOS/Andrioid

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz