Ligin yeniden başlamasının ardından oynanan dört karşılaşmadan da yenik ayrılan ve Avrupa iddiasından giderek uzaklaşan Schalke’de ilk istifa yönetim kanadından geldi. Tam 27 yıldır Schalke kulübün finans direktörü olan Peter Peters, 30 Haziran itibarıyla kulüpten ayrılacağına açıkladı.

Kulüpteki görevinin yanında DFB Başkan Yardımcısı ve DFL Denetleme Kurulu Başkanı da olan Peters, kulübün şu anda sahip olduğu 197 Milyon Euro borcun da sorumlusu olarak gösteriliyor. Bunun yanında taraftarlara ücret iadesi konusunda para yerine hediye çeki verilmesi fikrinin de sahibi olan Schalke Finans Direktörü, taraftarlardan çok büyük tepki almıştı. Schalke Kulübü Denetleme Kurulu Başkanı Clemens Tönnies’in de son yıllarda Peters ile problem yaşadığı sıklıkla dile getiriliyor.

Ayrılma kararının ardından Schalke kulübü Peter Peters için yayınladığı açıklamada kulübün dünyanın en çok gelir elde eden kulüplerden biri olması ve Veltins Arena’nın yapımında oynadığı rol için deneyimli yöneticiye teşekkür etti. Peter, Gazprom ile yapılan dev anlaşmanın da mimarlarından biriydi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz