Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile federasyon başkanlarının bir araya geldiği toplantı devam ederken önemli bir gelişme yaşandı. Futbol, basketbol ve voleybol federasyon başkanlarının olası bir erteleme kararında nasıl bir hazırlık yapacaklarını soran Kasapoğlu somut bir yanıt alamadı. Hiçbir federasyonun B planı olmadığını öğrenen bakan Kasapoğlu, üç başkan; Nihat Özdemir, Hidayet Türkoğlu ve Akif Üstündağ’a sert tepki gösterdi.

Coronavirüs tüm ülkeyi etkilerken spor müsabakalarının ertelenip ertelenmeyeceği büyük merak konusu. Konuyla alakalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ olağanüstü toplantıda bir araya geldi.

B planları olmayınca…

Bakan Kasapoğlu, üç önemli federasyon başkanından, kulüplerin tavırlarının ne yönde olduğunu dinledi. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, erteleme kararı çıkması halinde bu süreçte nasıl bir yol izleyeceklerini federasyon başkanlarına sordu. Hiçbir federasyonun somut bir takvimi olmadığını öğrenince Bakan, başkanlara ağır tepki gösterdi. 

Takvim belirlenecek

Federasyon başkanlarının toplantıya hazırlıksız gelmesine büyük tepki gösteren Bakan Kasapoğlu, bu şekilde alınacak bir erteleme kararının sağlıklı olmayacağını mutlaka bir takvim belirlemeleri gerektiğini aktardı.

Toplantının devamında da detaylı bir planlama için çalışmalara başlandı. Federasyon başkanları, kendi bünyelerindeki profesyonellerini arayarak çalışmaları anında başlatmaları için talimat verdi. Tüm spor müsabakaları ertelenecek ancak en kısa sürede somut sağlıklı bir takvimde tüm spor kamuoyuna duyurulacak.

Erteleme kararı duyurulacak

Toplantıda alınan tüm spor müsabakalarının belli bir süre ertelenmesi kararı 17.00’de Bakan Kasapoğlu ve kulüp başkanları tarafından kamuoyuna aktarılacak.

Umut Eken-Fanatik Özel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz