Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü önlemleri ve alınan yeni tedbirlere ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin corona virüsü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye bu küresel salgına ve onunla başlayan krize en hazırlıklı ülkelerden biridir. Türkiye en başından itibaren tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca gece yarısından itibaren 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağını 20 yaş altı için de getirdiklerini açıkladı.

Son dakika haberi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip coronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemler ve gelinen aşamalar nedeniyle ulusa seslendi. Corona virüs salgınını azalması için tedbirleri sıkılaştırdıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağının bu gece itibarıyla 20 yaş altına da getirileceğini duyurdu.

İlgili Haberler
Sokağa çıkma yasağı nedir, ne anlama geliyor? Sokağa çıkma yasağı kaç yaşına kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı. ve ekledi; “Türkiye bu küresel salgına ve onunla başlayan krize en hazırlıklı ülkelerden biridir. Tek yapmamız gereken birliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkı sarılarak, tedbirleri birebir uygulamaktır. Her birey kendi karantinasını kendi uygulamalıdır.”

‘1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır’

”Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır. Dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için yeni uygulama başlatıyoruz. Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. Aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar uygulanacaktır.”

‘Cemil Taşçıoğlu’nun adını Okmeydanı Hastanesi’ne veriyoruz’

“Sağlık çalışanlarımızın fedakarlığını asla unutmayacağız. Geçen gün hayatını kaybeden hocamız Cemil Taşçıoğlu’nun adını Okmeydanı Hastanesi’ne veriyoruz.”

İlgili Haberler
SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Sokağa çıkma yasağı... 1Araç giriş çıkışlarına kapatılan 30 büyükşehir hangileri?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz