Avrupa karantina altında, hayat durdu! Futbol da salgından nasibini aldı, liglere ara verildi, antrenmanlar evlerde yapılıyor. Akıllardaki soru; meşin yuvarlak yeşil sahaya ne zaman dönecek. UEFA’nın bu konuda harekete geçtiği, bütün ligler için ortak bir planlama yapıldığı öğrenildi. Maçlara Ağustos’ta kaldığı yerden devam edilecek, uluslararası takvim de değişecek.

Koronavirüs salgını Çin’den dünyaya yayıldı ancak en büyük tahribatı Avrupa’da yaptı. Belirsizliğin sürmesi nedeniyle futbola dönüş tarihi de netleşmiş değil. Bu konuda UEFA’nın tüm ülkeleri içine alan bir düzenleme üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Avrupa futbonun patronunun liglerin Ağustos ayından itibaren yeniden oynatılmasını masaya yatırdığı öğrenildi. Liglerin ve ulusal kupaların çarşamba – pazar formatında oynanacak karşılaşmalarla Ekim ayı gelmeden tamamlanması öngörülüyor.

İlgili Haberler
UEFAdan futbola dönüş operasyonu! 1Fenerbahçe’nin Vedat Muriç planı belli: 20 milyon Euro’su olan gelsin

Çarşamba – Pazar maç var

Yaz döneminde yapılacak transferlerin de bu süreçte forma giyebilmeleri konusunda bir düşünce olduğu bildirilirken, Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi takvimi de yeniden düzenlenecek.

İlgili Haberler
UEFAdan futbola dönüş operasyonu! 2Douglas Santos’un rotası belli oldu

Normalde 23 Haziran’da başlaması öngörülen ön elemeler, ligler tamamlandıktan sonra başlayacak ve grup karşılaşmalarından sonra verilen 2 aylık ara da kısa tutulacak. Plan hayata geçirilirse, EURO 2020’nin önümüzdeki sene oynanacak olması nedeniyle liglerin turnuvadan 1 ay önce tamamlanması gerektiği için takımları hayli sıkışık bir fikstür bekliyor olacak.

İlgili Haberler
UEFAdan futbola dönüş operasyonu! 3Galatasaray’da transferde ilk hedef Mario Lemina

Orhan Yıldırım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz